SCHEDULE

12.06.2012
E/1 
19:30 
Latvia

71 - 52

TV
Riga, LAT
Arena Riga
Italy
13.06.2012
A/2 
18:00 
Ukraine

92 - 38

TV
Yuzhne, UKR
Olymp
Portugal
D/2 
18:00 
Romania

66 - 59

TV
Targoviste, ROU
Sala Sporturilor
Sweden
C/1 
19:00 
Lithuania

88 - 47

TV
Netherlands
E/2 
19:00 
Finland

114 - 54

Vantaa, FIN
Valtti Arena
Luxembourg
B/2 
19:00 
Estonia

58 - 62

Switzerland
D/1 
19:00 
Spain

64 - 48

TV
Bulgaria
A/1 
19:30 
Belarus

51 - 47

Hungary
B/1 
20:00 
Montenegro

85 - 68

TV
Cetinje, MNE
SC Lovcen
Serbia
C/2 
20:00 
Belgium

59 - 63

Slovenia
16.06.2012
C/4 
16:00 
Slovenia

79 - 68

TV
Kranjska Gora, SLO
Vitranc Hall
Lithuania
D/4 
16:00 
Sweden

78 - 69

Södertälje, SWE
Täljehallen
Spain
B/4 
17:30 
Switzerland

67 - 82

Montenegro
A/4 
18:00 
Portugal

53 - 82

Belarus
B/3 
18:00 
Poland

77 - 52

TV
Krosno, POL
Krosno Mosir
Estonia
C/3 
18:00 
Slovak Republic

64 - 49

Kosice, SVK
Infinity Arena
Belgium
E/3 
19:00 
Greece

72 - 49

Finland
D/3 
19:30 
Germany

70 - 60

TV
Romania
E/4 
19:30 
Luxembourg

60 - 95

Contern, LUX
"Um Ewent"
Latvia
A/3 
21:00 
Israel

73 - 58

TV
Rishon Le Zion, ISR
Beit Maccabi
Ukraine
20.06.2012
A/5 
17:00 
Hungary

80 - 45

TV
Miskolc, HUN
Generali Arena
Portugal
C/5 
18:00 
Slovenia

68 - 52

Slovenske Konjice, SLO
Slovenske Konjice Hall
Netherlands
D/5 
18:00 
Bulgaria

60 - 80

TV
Pravetz, BUL
Pravets Hall
Sweden
C/6 
19:00 
Lithuania

78 - 64

TV
Slovak Republic
B/6 
19:00 
Montenegro

59 - 50

TV
Cetinje, MNE
SC Lovcen
Poland
E/6 
19:00 
Latvia

63 - 46

TV
Riga, LAT
Arena Riga
Greece
A/6 
19:30 
Belarus

69 - 61

TV
Israel
B/5 
20:00 
Serbia

88 - 64

TV
Switzerland
D/6 
20:45 
Spain

66 - 39

TV
Germany
E/5 
21:00 
Italy

86 - 37

TV
Luxembourg
23.06.2012
E/7 
16:00 
Finland

65 - 62

Vantaa, FIN
Valtti Arena
Latvia
A/7 
18:00 
Ukraine

51 - 55

TV
Yuzhne, UKR
Olymp
Belarus
B/8 
18:00 
Poland

76 - 74

Krosno, POL
Krosno Mosir
Serbia
D/7 
18:00 
Romania

51 - 68

TV
Bucarest, ROU
Arena de Baschet
Spain
B/7 
19:00 
Estonia

54 - 86

Montenegro
C/8 
19:00 
Slovak Republic

70 - 48

Kosice, SVK
Infinity Arena
Netherlands
E/8 
19:00 
Greece

53 - 64

Italy
C/7 
20:00 
Belgium

62 - 77

Lithuania
A/8 
21:00 
Israel

46 - 64

TV
Rishon Le Zion, ISR
Beit Maccabi
Hungary
24.06.2012
D/8 
15:00 
Germany

77 - 56

Oberhausen, GER
Willy-Jürissen-Halle
Bulgaria
26.06.2012
C/9 
18:00 
Slovenia

61 - 72

TV
Ljubljana, SLO
Jezica Hall
Slovak Republic
27.06.2012
A/10 
18:00 
Hungary

73 - 78

TV
Ukraine
D/10 
18:00 
Bulgaria

68 - 70

TV
Pravetz, BUL
Pravets Hall
Romania
D/9 
18:00 
Sweden

68 - 58

Södertälje, SWE
Täljehallen
Germany
C/10 
19:30 
Netherlands

74 - 59

Almere, NED
Topsportcentrum
Belgium
E/9 
19:30 
Luxembourg

61 - 85

Contern, LUX
"Um Ewent"
Greece
B/10 
20:00 
Serbia

101 - 50

TV
Kragujevac, SRB
Sports Hall "Jezero"
Estonia
B/9 
20:00 
Switzerland

45 - 62

Poland
A/9 
20:30 
Portugal

60 - 62

Casal de Cambra, POR
Sports Hall Casal de Cambra
Israel
E/10 
21:00 
Italy

76 - 58

TV
Latina, ITA
Pala Bianchini
Finland
30.06.2012
D/12 
16:00 
Sweden

93 - 78

Södertälje, SWE
Täljehallen
Romania
A/11 
17:00 
Hungary

62 - 59

TV
Belarus
B/12 
17:30 
Switzerland

68 - 63

Estonia
A/12 
18:00 
Portugal

42 - 55

Casal de Cambra, POR
Sports Hall Casal de Cambra
Ukraine
C/12 
18:00 
Slovenia

75 - 56

Kranjska Gora, SLO
Vitranc Hall
Belgium
D/11 
18:00 
Bulgaria

51 - 79

TV
Pravetz, BUL
Pravets Hall
Spain
C/11 
19:30 
Netherlands

42 - 63

Almere, NED
Topsportcentrum
Lithuania
E/12 
19:30 
Luxembourg

45 - 92

Contern, LUX
"Um Ewent"
Finland
B/11 
20:00 
Serbia

72 - 56

TV
Belgrade, SRB
Hala Sportova
Montenegro
E/11 
21:00 
Italy

60 - 57

TV
Latina, ITA
Pala Bianchini
Latvia
04.07.2012
A/13 
18:00 
Ukraine

71 - 68

TV
Yuzhne, UKR
Olymp
Israel
D/13 
18:00 
Romania

64 - 75

TV
Targoviste, ROU
Sala Sporturilor
Germany
B/13 
19:00 
Estonia

58 - 65

Poland
E/13 
19:00 
Finland

52 - 66

Vantaa, FIN
Valtti Arena
Greece
E/14 
19:30 
Latvia

70 - 44

TV
Riga, LAT
Arena Riga
Luxembourg
A/14 
19:30 
Belarus

63 - 41

TV
Portugal
B/14 
20:00 
Montenegro

69 - 39

TV
Cetinje, MNE
SC Lovcen
Switzerland
C/13 
20:00 
Belgium

54 - 63

Slovak Republic
C/14 
20:30 
Lithuania

65 - 46

TV
Slovenia
D/14 
20:45 
Spain

73 - 79

TV
Sweden
07.07.2012
D/16 
14:30 
Germany

55 - 61

Nördlingen, GER
Hermann-Kessler Halle
Spain
D/15 
16:00 
Sweden

71 - 54

Södertälje, SWE
Täljehallen
Bulgaria
B/15 
17:30 
Switzerland

45 - 88

Serbia
A/15 
18:00 
Portugal

53 - 73

Carcavelos Cascais, POR
Sports Hall Quinta Dos Lombos
Hungary
B/16 
18:00 
Poland

53 - 50

Inowroclaw, POL
Inowroclaw Osir
Montenegro
C/16 
18:00 
Slovak Republic

60 - 58

Poprad, SVK
Arena Poprad
Lithuania
E/16 
19:00 
Greece

63 - 49

Latvia
C/15 
19:30 
Netherlands

73 - 64

Almere, NED
Topsportcentrum
Slovenia
E/15 
19:30 
Luxembourg

66 - 88

Contern, LUX
"Um Ewent"
Italy
A/16 
21:00 
Israel

60 - 58

Rishon Le Zion, ISR
Beit Maccabi
Belarus
11.07.2012
A/18 
18:00 
Hungary

73 - 66

TV
Israel
D/18 
18:00 
Bulgaria

67 - 60

TV
Pravetz, BUL
Pravets Hall
Germany
C/17 
19:00 
Lithuania

61 - 53

TV
Belgium
E/17 
19:30 
Latvia

80 - 47

TV
Riga, LAT
Arena Riga
Finland
A/17 
19:30 
Belarus

68 - 60

TV
Ukraine
C/18 
19:30 
Netherlands

51 - 66

Almere, NED
Topsportcentrum
Slovak Republic
B/18 
20:00 
Serbia

67 - 62

TV
Belgrade, SRB
Hala Sportova
Poland
B/17 
20:15 
Montenegro

81 - 61

TV
Cetinje, MNE
SC Lovcen
Estonia
E/18 
20:30 
Italy

68 - 61

TV
Latina, ITA
Pala Bianchini
Greece
D/17 
20:45 
Spain

68 - 54

TV
Arganda del Rey, ESP
Pabellón Príncipe Felipe
Romania
14.07.2012
C/19 
17:00 
Slovak Republic

93 - 54

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Slovenia
A/20 
18:00 
Ukraine

73 - 66

TV
Yuzhne, UKR
Olymp
Hungary
B/19 
18:00 
Poland

64 - 51

Inowroclaw, POL
Inowroclaw Osir
Switzerland
D/20 
19:00 
Romania

75 - 68

TV
Targoviste, ROU
Sala Sporturilor
Bulgaria
E/20 
19:00 
Finland

62 - 82

Vantaa, FIN
Valtti Arena
Italy
E/19 
19:00 
Greece

70 - 62

Luxembourg
D/19 
19:30 
Germany

62 - 73

Wolfenbüttel, GER
Lindenhalle Wolfenbüttel
Sweden
C/20 
20:00 
Belgium

72 - 61

Netherlands
B/20 
20:15 
Estonia

58 - 97

Serbia
A/19 
21:00 
Israel

58 - 47

TV
Rishon Le Zion, ISR
Beit Maccabi
Portugal
CNDSbwinChampionINTERSPORTmoltenPEAKTISSOTTURESPANAAeroSvitFrance Olympique